W niedzielę 21 lutego członkowie naszego Stowarzyszenia i zaprzyjaźnieni przewodnicy pokazali Szczecin turystom już po raz czwarty w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.
Dziękujemy za tak liczne przybycie mieszkańcom Szczecina i ich gościom! Pogoda dopisała, jakby zamówiona na nasze piesze wycieczki. I znów zaroiło się w lutową niedzielę od grup turystów w okolicach Zamku Książąt Pomorskich.                    

 Przewodnicy zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów „Szczecin pod żaglami kultury” licznie odwiedzili Muzeum Tradycji Regionalnych, Muzeum Centrum Dialogu „Przełomy” i zawsze chętnie witającą gości Akademię Sztuki. Kilka grup miało dalsze trasy prowadzące do Teatru Polskiego, Teatru Lalek „Pleciugi”, Teatru Kameralnego, gdzie można było zajrzeć za kulisy. Trasa na Łasztownię podobnie jak w zeszłym roku miała ogromne powodzenie. Cuda na fasadach miały nową odsłonę. 
Szczęśliwcom udało się być na tarasie widokowym na dachu północnego skrzydła zamku, którego oficjalne otwarcie planowane jest na wiosnę. Spora liczba naszych turystów zwiedziła Operę na Zamku. Zagraniczni studenci szczecińskich uczelni mieli okazję poznać nasze miasto w wersji anglojęzycznej
Mali turyści mogli zobaczyć jak się robi cukierki i lizaki, a także samodzielnie je zrobić w manufakturze „Cukier Lukier”, a dociekliwi turyści w grupach rodzinnych rozwiązywali szyfry i zagadki związane z historią naszego miasta w trakcie pasjonującej gry miejskiej przygotowanej przez Biuro Podróży Travel Shop. Na ich drodze pojawiła się nawet urodzona niedaleko Zofia Fryderyka Augusta von Anhalt-Zerbst, późniejsza caryca Katarzyna II. Gryfusia ,maskotkę KP Pogoni, oblegali chętni do zrobienia pamiątkowej fotki.
Zwieńczeniem tegorocznego spotkania był wspaniały koncert w Katedrze św. Jakuba, gdzie obok utworów granych na organach pojawił się akompaniament skrzypiec. Ave Maria, marsz weselny Felixa Mendelssohna to utwory znane i lubiane, a brzmiące wyjątkowo w doskonałej przestrzeni akustycznej katedry. 
Tradycyjnie mieliśmy turystów spoza Szczecina, w tym ze Stargardu, którzy przybyli ze  dumnie powiewającą flagą swojego miasta i to  właśnie m.in. p.Edwardowi Pabisiakowi ze Stargardu i p. Irenie Obstawskiej zawdzięczamy relacje fotograficzne, za których udostępnienie bardzo dziękujemy.