Szanowni Państwo, 

W imieniu dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów, które odbędą się w sobotę, 17 czerwca 2023 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Tegoroczny temat przewodni to GOSPODARKA MORSKA SZCZECINA po 1945 roku. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć najciekawsze materiały z zasobu Archiwum, dotyczące czterech obszarów gospodarki morskiej: portu, przemysłu stoczniowego, rybołówstwa i żeglugi, wystawę archiwaliów i pamiątek oraz nabyć specjalnie wydaną na tę okoliczność limitowaną serię pocztówek ze zdjęciami Anatola Weczera. W programie również: projekcje filmów dokumentalnych, spotkania i wykłady O ludziach i z ludźmi morskiego Szczecin.

 

Poniżej link do wydarzenia:

Międzynarodowy-dzien-archiwow-2023

Zapraszamy!!