W środę 3 lutego p.Tomasz Ostach , pracownik Opery na Zamku, zabrał nas na 1,5 godzinne pasjonujące zwiedzanie pomieszczeń w nowo przebudowanej operze. Zaglądaliśmy  w różne zakamarki budynku, gdzie stare łączy się z nowoczesną formą architektoniczną i wymaganiami współczesnej myśli technicznej.

 

Byliśmy pod wrażeniem, podpatrzyliśmy także muzyków ,śpiewaków,członków zespołu baletowego podczas ich prób.

Opera to nie tylko muzyka dla dorosłej publiczności ,ale także warsztaty dla dzieci, przybliżające im ten rodzaj artystycznego przekazu muzycznego.

Podczas IV MDPT kilka grup będzie miało możliwość z naszymi przewodnikami obejrzeć nie tylko główne sale koncertowe, ale także zakamarki , takie jak chociażby  salę w wieży więziennej  z pięknie odrestaurowanymi  malaturami z okresu renesansu. 

Razem z dorosłymi dzielnie zwiedzał operę wnuk naszej koleżanki Hani - Jerzyk, może w przyszłości też będzie oprowadzał turystów?