21.03.2014 od godz. 17.00 odbyliśmy wycieczkę po piwnicach szczecińskiej Starki, czyli dawnego Polmosu Szczecin. Starka to trunek wysokiej klasy, długo leżakujący w dębowych beczkach po winach, jej okres leżakowania wynosi nawet 50 lat. Wszystko znajduje się na powierzchni ponad 3000 mkw. XIX-wiecznych piwnic, które pierwotnie zostały zbudowane na potrzeby browaru.


Piwnice wypełnione są starymi beczkami i kadziami różnej pojemności,  w których przechowywany jest najcenniejszy szczeciński trunek, można by rzec nasze szczecińskie "złoto":)Najstarsza z beczek Starki datowana jest na 1947/48 rok. Oprowadzał nas rewelacyjny przewodnik, którego "zamęczaliśmy" pytaniami, chłonni wiedzy, choć nie jesteśmy z branży alkoholowej :)


Pan przewodnik dziarsko, z humorem i polotem udzielał nam odpowiedzi, a patrząc na twarze uczestników wycieczki i słysząc kolejne zadawane pytania, myślę, że byli zaciekawieni.
I choć może osobiście nie jestem "smakoszem" tego typu trunków, ale po opowieściach przewodnika i unoszących się w powietrzu " aromatach" zabrakło mi jednak na koniec degustacji. Myślę, że nie tylko mi... ale nic straconego, chętnie pójdę ponownie na zwiedzanie, opowieści przewodnika i degustację...