W imieniu szczecińskich przewodników i swoim serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Dnia Przewodników. Tegorocznym hasłem obchodów jest:

SZCZECIN WIELU KULTUR

Nieodpłatne zwiedzanie rozpocznie się 22.02 o godzinie 11.00 na Placu Lotników, a zakończy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14.30.

W tym dniu uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się:

-, co oprócz samochodów produkowano w fabrykach Stoewera oraz ile aut tej marki można obecnie podziwiać w Muzeum Techniki i Komunikacji?

-, w jakim filmie Szczecin imitował Paryż oraz z jakiego filmu nakręconego w Szczecinie pochodzi cytat „Uważaj, o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić”?

- gdzie można znaleźć „średniowieczny wpłatomat”?

-, jakie znane obiekty zaprojektował szczeciński architekt Wilhelm Meyer-Schwartau?

- gdzie budowano oraz do transportu, jakich towarów były przeznaczone statki z betonu?

-, w którym miejscu w Szczecinie przed wojną funkcjonował niewielki ogród zoologiczny?

-, kto nadał piękną nazwę ulicy Ku Słońcu?

- gdzie i kiedy w Szczecinie odbyła się wystawa sztuki cmentarnej?

-, jakie marki piwa produkuje browar Bosman?

-, gdzie się ukrył najsilniejszy krasnal Szczecina?

-, w którym budynku ostatnio odkryto spod tynku interesujące przedwojenne płytki ścienne?

Z uwagi na limitowane wejścia do obiektów w dniach 10-20.02.2020 r. w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza 20 należy pobrać bezpłatny bilet upoważniający do zwiedzania. Wcześniej w terminie 10-14.02.2020. będzie możliwa rezerwacja internetowa na stronie www.zstw.szczecin.pl

 

VIII Dzień Przewodnika Turystycznego – „Szczecin wielu kultur” - 22 lutego 2020.:

24 TRASY:

1.* Szczecin wielu kultur – spacer po centrum z uwzględnieniem miejsc i obiektów sakralnych różnych wyznań i kultur (ilość uczestników nielimitowana).

2.* Szczecin w filmowym kadrze – spacer do punktów, w których nakręcono sceny znanych filmów fabularnych i dokumentalnych (max. liczba uczestników - 30 osób).

3.* Browar Bosman z historycznym tramwajem – przejazd przez miasto zabytkowym tramwajem do browaru na zwiedzanie, po czym spacer po Pomorzanach (max. liczba uczestników - 20 osób powyżej 18 lat, obowiązkowo należy posiadać dokument tożsamości oraz płaskie obuwie).

4.* Szczecin z pianką – przejazd turystycznym autokarem do miejsc, gdzie kiedyś funkcjonowały browary, a na zakończenie wizyta w Browarze Bosman (max. liczba uczestników - 20 osób powyżej 18 lat, obowiązkowo należy posiadać dokument tożsamości oraz płaskie obuwie).

5.* Śladami rodziny Stoewera - przejazd turystycznym autokarem do obiektów związanych z działalnością Stoewerów, po czym wstęp do Muzeum Techniki i Komunikacji (max. liczba uczestników - 40 osób).

6.* Szczecin z okien zabytkowego tramwaju z wejściem do Muzeum Techniki i Komunikacji (max. liczba uczestników - 35 osób).

7.* Travel Game – miejska gra terenowa dla rodzin z dziećmi, po czym zajęcia w galerii „Tworzę się” (max. liczba uczestników - 50 osób: rodzice z dziećmi do 12 lat, należy posiadać telefon z dostępem do Internetu celem ściągnięcia aplikacji oraz wyrazić zgodę na wykorzystanie wizerunku swojego i towarzyszących osób małoletnich w materiałach reklamowych firmy „Travel Shop Sp. z o.o.).

8.* Travel Game – miejska gra terenowa dla młodzieży, połączona ze skróconym zwiedzaniem miasta (max. liczba uczestników - 30 zespołów młodzieżowych 1-3 osobowych, należy posiadać telefon z dostępem do Internetu celem ściągnięcia aplikacji oraz wyrazić zgodę na wykorzystanie wizerunku swojego i towarzyszących osób małoletnich w materiałach reklamowych firmy „Travel Shop Sp. z o.o.).

9.* Archiwum Straży Granicznej i krzekowskie koszary (max. liczba uczestników - 40 osób, należy posiadać 30-minutowy bilet komunikacji miejskiej).

  1. Szczecin kolebką caryc (ilość uczestników nielimitowana).
  2. Grabowo – od książęcego Oderburga do grabowskiego rynku oraz Park Żeromskiego (ilość uczestników nielimitowana, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej).
  3. Kościoły starego Szczecina, czyli legendy w gotyckiej cegle zaklęte, które podczas spaceru opowie Mirosław Wacewicz (ilość uczestników nielimitowana).

13.* Zimowy rejs z Unity Line do betonowca (max. liczba uczestników - 75 osób).

14.* Po stareńkim Szczecinie – uroki kamienic i dziedzińców podczas spaceru z Moniką Szymanik, autorką książki „Kamienica w lesie” (max. liczba uczestników - 30 osób).

15.* Cmentarz Centralny, jakiego nie znamy - odkrywamy ciekawe miejsca Cmentarza Centralnego podczas spaceru z Michałem Rembasem (max. liczba uczestników - 50 osób, należy posiadać 15-minutowy bilet komunikacji miejskiej).

16a.* Złotym szlakiem do Szpinakowego Pałacu z wizytą w Muzeum Bigbitu w willi Sorrento i w budynku Urzędu Miejskiego z gabinetem Prezydenta i podziemiami oraz na Jasnych Błoniach (max. liczba uczestników - 35 osób).

16b.* Złotym szlakiem do Szpinakowego Pałacu z wizytą w Muzeum Bigbitu w willi Sorrento i w budynku Urzędu Miejskiego z gabinetem Prezydenta i podziemiami oraz na Jasnych Błoniach (max. liczba uczestników - 35 osób).

17.* Muzeum Polskiego Szczecina – spacer po centrum połączony ze spotkaniem z historykiem i antykwariuszem dr Wojciechem Lizakiem w jego muzeum (max. liczba uczestników - 20 osób).

18a.* Archiwum Państwowe – spacer po centrum połączony z wizytą w Archiwum Państwowym, z jego bogatą kolekcją dokumentów oraz wizytą na zamku (max. liczba uczestników - 30 osób).

18b.* Archiwum Państwowe – spacer po centrum połączony z wizytą w Archiwum Państwowym, z jego bogatą kolekcją dokumentów oraz wizytą na zamku (max. liczba uczestników - 30 osób).

19.* Książnica Pomorska - spacer po Starym i Nowym Mieście połączony z wizytą w Książnicy Pomorskiej (max. liczba uczestników - 30 osób).

20.  Szlakiem Gryfitów - spacer do miejsc związanych z książętami z rodu Gryfitów (ilość uczestników nielimitowana).

21.  Trochę „włoszczyzny” w naszym Szczecinie, czyli śladami włoskich artystów po centrum Szczecina (ilość uczestników nielimitowana).

  1. Szczecin auf Deutsch – zwiedzanie miasta z przewodnikiem niemieckojęzycznym (ilość uczestników nielimitowana).
  2. Szczecin in English – zwiedzanie miasta z przewodnikiem anglojęzycznym (ilość uczestników nielimitowana).
  3. Щецин по русский – zwiedzanie miasta z przewodnikiem rosyjskojęzycznym (ilość uczestników nielimitowana).

* ilość miejsc ograniczona ze względu na wstępy do obiektów (bezpłatne bilety do odebrania w dniach 10-20.02.2020 r. w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza 20. Wcześniej w terminie 10-14.02.2020. będzie możliwa rezerwacja internetowa na stronie www.zstw.szczecin.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.