W środę 16 listopada 2016 roku zwiedziliśmy nieczynną elektrownię atomową w Lubminie ,niedaleko Greifswaldu.                                                                                                  Wysłuchaliśmy wykładu o sytuacji energetycznej w Niemczech i problemach związanych z zatrzymaniem i rozbiórką elektrowni jądrowej. Potem w dwóch grupach zwiedziliśmy pomieszczenia bloku nr 6, który był przygotowany do produkcji energii z atomu, ale nie został nigdy uruchomiony.

Naszymi tłumaczami i była kol. Ewa Fabrycy i kol. Maciej Dobromilski . Warto było zobaczyć obiekt i przeanalizować informacje, z czym się wiąże budowa i uruchomienie elektrowni atomowej w Polsce. Mieliśmy także okazję  zobaczyć miejsce, gdzie rurociąg gazowy Nord Stream wychodzi na ląd.

Potem pojechaliśmy zwiedzić ruiny klasztoru Eldena, miejsca pochówku m.in. księżnej szczecińskiej -Anny Jagiellonki. Zaglądnęliśmy także do urokliwego zakątka, gdzie rzeka Ryck wpada do Zatoki Greifswaldzkiej, a gdzie znajduję się jedna z atrakcji turystycznych -drewniany most zwodzony z II poł. XIX, a który jest podnoszony w sposób tradycyjny , choć wyposażony w urządzenia elektroniczne. Popołudnie spędziliśmy na historycznej starówce w Greifswaldzie.