Od Oderburga do Friedenskirche – Grabowo w szczególe

To tytuł spaceru, który odbył się w niedzielę 11 października br. Spacer prowadzili przewodnicy: Dariusz Wybranowski oraz Michał Rembas, którzy przybliżyli historię Grabowa i miejsc, które przetrwały do dziś i tych, które zginęły bezpowrotnie. Wycieczka rozpoczęła się w miejscu, gdzie znajdował się Zamek Książęcy Oderburg.  To właśnie tu - do małej wioski pod Szczecinem, do Grabowa książę Barnim IX w roku 1551 przeniósł swój dwór. Wcześniej zlecił przebudowę dawnego klasztoru kartuzów czyniąc z niego zamek książęcy. Ciekawostką jest, że przy zamku mieścił się zwierzyniec z dzikimi zwierzętami. Książę Barnim IX nie wrócił już do zamku w Szczecinie i mieszkał w Oderburgu aż do swojej śmierci 2 listopada 1573 roku. Dziś po książęcej rezydencji nie pozostały widoczne ślady.

Stanislaw Pilip

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 26. 02. 2020 r. zmarł założyciel i wieloletni prezes naszego stowarzyszenia Stanisław Pilip. Uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek 03.03.2020 o godz. 12:00 pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie przy ul. Pocztowej. Kondukt żałobny wyruszy o godz.13:00 od bramy głównej do miejsca spoczynku. Rodzina zapewnia autokar z kościoła na cmentarz.

 

Relacja z VIII dnia Przewodnika Turystycznego

Kolejny, już VIII Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie za nami. W tym roku bogaty program, nowe pomysły na opowiedzenie jakże barwnej historii miasta, nowe instytucje, firmy dołączające się do wydarzenia dały naszym zwiedzającym wiele wrażeń.

Myślibórz i okolice -wyjazd szkoleniowy

14.03.2020 w sobotę organizujemy wyjazd na ziemie myśliborską. To nieczęsty kierunek turystycznych wyjazdów szczecinian, tym bardziej zachęcamy do wyjazdu z nami.

Naszym przewodnikiem będzie znawca tamtych okolic p. Marek Karolczak.

 Plan wycieczki:

*Pszczelnik- miejsce katastrofy samolotu z litewskimi lotnikami Statysem Girenasem i Steponasem Dariusem, dla Litwinów bohaterów, dla Polaków mało znanych postaci. Zobaczymy też małe muzeum poświęcone pilotom urządzone w oryginalnej żmudzkiej chacie.

VIII dzień Przewodnika Turystycznego

W imieniu szczecińskich przewodników i swoim serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Dnia Przewodników. Tegorocznym hasłem obchodów jest:

SZCZECIN WIELU KULTUR

Nieodpłatne zwiedzanie rozpocznie się 22.02 o godzinie 11.00 na Placu Lotników, a zakończy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14.30.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.