W niedzielę 26 lutego członkowie naszego Stowarzyszenia i zaprzyjaźnieni przewodnicy kolejny raz pokazali Szczecin wszystkim chętnym w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Choć pogoda nie dopisała, ciekawi historii miasta i jego niepowtarzalnych obiektów spotkali się na pl. Orła Białego w dużym gronie. Dziękujemy za tak liczne przybycie mieszkańcom Szczecina i ich gościom! Na hasło „Szczecin wczoraj i dziś”

swoje podwoje otworzyły: Akademia Sztuki, Muzeum Narodowe, Planetarium Akademii Morskiej, Teatr Kameralny, Zamek Książąt Pomorskich, Opera na Zamku, Cerkiew Prawosławna p.w. św. Mikołaja, Bazylika Archikatedralna p.w. św. Jakuba, Morskiej, zabytkowy tramwaj, Kolej Regionalna ze Wzgórzem Hetmańskim i Manufaktura "Cukier Lukier".

 

Nasze zwiedzanie było wzbogacone odsłoną kolejnych cudów na fasadach. Niestandardowe zwiedzanie stolicy Pomorza Zachodniego kolejny raz pozwoliło poznać miasto, jako piękne i godne podziwiania.


Podziękowania należą się również p. Edwardowi Pabisiakowi za udostępnienie prywatnych zdjęć ze zwiedzania, który przybył do nas z całą ekipą stargardzian. Dziękujemy mieszkańcom i ich gościom za tak liczne przybycie! Podziękowania również dla wszystkich przewodników i wolontariuszy za wkład w organizację wydarzenia. A na zakończenie tegorocznego spotkania tradycyjnie odbył się wspaniały koncert w Katedrze św. Jakuba.  Manufaktura „Cukier Lukier”.