Za nami trzecie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Dziękujemy mieszkańcom Grodu Gryfa i ich gościom za tak liczne przybycie!

Niedziela 22 lutego mogła niektórym z nas uświadomić, że nasze miasto jest warte ciągłego odkrywania i zachwycenia się jego historią, dawną i współczesną architekturą.
Trasa cudami na fasadach pokazała, że rzeczywiście przedwojenne budynki są warte spojrzenia w górę i zauważenia detali, których współcześni budowniczowie już nie stosują.
Pokazaliśmy obiekty, które wychodzą poza standardowe oprowadzanie turystów po Szczecinie.
W Urzędzie Miejskim zobaczyliśmy gabinet prezydenta Piotra Krzystka, a także podziemia urzędu.
Trzy grupy szczecinian miały okazję spotkać się z piłkarzami Pogoni, zobaczyć stadion od zaplecza, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na murawie stadionu. Także dwuwagonowy skład tramwaju turystycznego przejechał trasą turystyczną po Szczecinie. Pokazaliśmy turystom nowe obiekty na mapie kulturalnej Szczecina: Akademię Sztuki, Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Trafostację Sztuki, Galerię Kapitańską.
Wielu z nas odwiedziło przepiękną szczecińską cerkiew.
Muzeum Narodowe tradycyjnie przygotowały warsztaty edukacyjne dla małych szczecinian. A z Gryfusiem pamiątkową fotkę mają nie tylko najmłodsi.

Dziękujemy gorąco wszytkim przewodnikom i wolontariuszom  za pomoc w organizacji wydarzenia!
Obchody Dnia Przewodnika zakończył koncert w szczecińskiej katedrze. W tym roku zapraszamy jeszcze na Noc Muzeów, a w lutym 2016 na kolejną porcję ciekawostek o naszym mieście w ramach IV Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.

Za udostępnienie części zdjęć dziękujemy serdecznie p. Edwardowi Pabisiakowi, który przybył całą ekipą stargardzian, co widać na jednej z fotografii.