Spotkania członków i sympatyków Stowarzyszenia odbywają  się raz w miesiącu w drugi wtorek miesiąca o godz. 17.00  (poza miesiącami wakacyjnymi) w siedzibie Organizacji Pozarządowej w budynku PCK przy ul. Wojska Polskiego 63 w Szczecinie.

Terminy najbliższych spotkań: 11 września,  16 października, 13 listopada, 18 grudnia  2012

Ponadto postanowiliśmy dwa razy w roku spotykać się towarzysko. Pierwsze z tych spotkań odbyło się 07 marca 2012r. w restauracji „Kuźnia” przy ul. Śląskiej 41. Okazało się ono bardzo udane o czym może świadczyć wysoka frekwencja, przybyło 25 osób. zdjęcia

Oprócz spraw formalnych i bieżących część każdego spotkania poświęcona jest prezentacji     o różnych atrakcjach  turystycznych  przygotowanej przez jednego z członków ZSPiP, np. Holandia, Wędrujący Trzęsacz, Podziemny Szczecin, Port gazowy w Świnoujściu i energetyka na Pomorzu.